Hızlı İletişim
0 532 377 91 51

 • OTOMATİK KEPENK

  Otomatik Sarmal Depo Garaj Kapı - Kepenkler
 • OTOMATİK KEPENK

  Otomatik Sarmal Kepenk Sistemleri
 • OTOMATİK KEPENK

  Otomatik Sarmal Kepenk Sistemleri
 • LAMEL ÜRETİMİ

  80 MM VE 130 MM Lamel Üretimi

İki Otomatik Kepenk Sistemleri

Otomatik Kepenk Üretimi

Otomatik Kepenk Üretimi

Firmamız otomatik kepenk üretimini bayilerimiz için toptan ve son kullanıcı müşterilerimiz için parekende olarak yapmaktadır.
Otomatik Kepenk Montaj

Otomatik Kepenk Montaj

Üretimini yaptığımız otomatik kepenk sistemlerinin kullanıma hazır ve kişiye, mekana özel olarak tasarlanmış olarak montajını da yapmaktayız.
Otomatik Kepenkler için toptan Üretim

Otomatik Kepenkler için toptan Üretim

Bayilerimiz için 80 mm ve 130 mm ölçülerde lamel üretimi ve dağımı yapmaktayız.
Özel Üretim Kepenk Sistemleri

Özel Üretim Kepenk Sistemleri

Standart dışı çok özel kepenk ve panjur sistemi talepleriniz için çözümler de üretiyoruz. Lütfen Videoyu izleyiniz.

İKİ Otomatik Kepenk

İzmir merkezli İKİ Otomatik Kepenk olarak sunduğumuz tüm kepenk ve kepenk yardımcı elemanlarından oluşan ürünlerimizi 1nci sınıf kalite ile üretmekteyiz.

İster bayilerimiz aracılığı ile ister direkt müşterilerimize sunduğumuz ürün ve montaj hizmetlerinde amacımız sorunsuz, geri dönüş ve servis desteğine ihtiyaç duyulmayacak şekilde müşteri memnuniyetini sağlayarak faaliyetlerimizi gönül rahatlığı ile sürdürmektir.

Otomatik kepenk ve diğer kepenk ürün çeşitlerimizi sunarken gurur kaynağımız ek servis desteğine ihtiyaç duymayan, özenli üretilmiş, hassasiyeti çok yüksek üretimlerimiz ve işçiliğimizdir.

Otomatik Kepenkler

Otomatik kepenkler hakkında genel bilgiler

Otomatik Kepenk Nedir?

Otomatik kepenkler hayatı kolaylaştırmak amacıyla üretilmiş, kullanımı son derece basit, kepenk paletlerinin bir tüp motor ya da zincir aktarmalı motor ünitesine bağlanarak tek tuşla kontrol edilerek tamamıyla açılıp kapanabilen kepenk sistemleridir.

Aynı zamanda otomatik kepenk sistemlerine elektronik uzaktan kumanda kontrol ünitesi eklenerek çok daha kolay kullanılması sağlanabilmektedir..

Klasik kepenklere nazaran çok hafif olan alüminyum tabakalardan üretildiği için minimum enerji ile çalışır. Hem enerji tasarrufu sağlar hem de daha sessiz çalışmasının önünü açar. Alüminyum dışında güvenlik gerekliliklerine uygun olarak galvaniz kaplama çelikten de üretilmektedir.

İki Otomatik Kepenk Sistemleri toptan üretiminin yanı sıra İzmir ve Ege bölgesinde keşif ve montaj hizmeti vermektedir.

Otomatik Kepenk Nerelerde Kullanılır?

Otomatik kepenkler genel olarak mağaza girişlerinde ve dış cepheye açık vitrin bölümlerine, garaj giriş kapılarında, ticari ve kişisel depo kapılarında, apartmanlara ait kapalı otopark girişlerinde, dilenirse bina girişlerinde dahi güvenlik amacıyla kullanılmaktadır.

Bunların dışında bazı özel binalarda, yüksek güvenlik gerektiren yapılarda, bazı kamu kurumlarında ve endüstriyel üretim yapan mekanlarda ek güvenlik amacıyla pencerelerde de panjur modelinde kullanılmaktadır.

Aslında herhangi bir mekanın olası tüm giriş noktaları otomatik kepenk kullanımı için uygun yerlerdir. Nerede, ne kadar kullanılacağı güvenlik gereksinimleri, estetik kaygılar, kolay kullanım gibi nedenlere bağlı olarak taleple ilişkilidir. Eğer dilerseniz çatı penceresine bile düşünülebilir. Burada otomatik kepenkleri abarttığımızı düşünmenizi istemeyiz. Çünkü kepenk sistemleri panjur sistemi ile aynı prensiplere göre çalışmaktadır. Üstelik panjurlara oranla çok daha dayanıklı metallerden üretilir ve dilediğiniz gibi özelleştirebileceğiniz görünümlere sahip olabilir: ahşap ve daha başka pek çok desen, çok fazla renk seçeneği vb.

Neden Otomatik Kepenk Kullanılmalıdır?

Çünkü eski tip klasik kepenklere göre son derece kullanışlıdır. Otomatik olarak açılıp kapanabildiği için sizi yormaz. Ayrıca asma kilit mekanizmasının kilit deliğine hizalanması sorunları da otomatik kepenk sisteminde yoktur. Üstelik uzaktan kumandalı bir otomatik kepenk kullanıyorsanız, iş yerinize ya da garajınıza yaklaştığınızda kumandanızdan komut vererek kepenk hizasına gelene değin kepengin açılmış olmasını, girişin kullanımınıza hazır olmasını sağlayabilirsiniz.

Alüminyum tabakalardan oluşan otomatik kepenkler doğa koşullarının etkisine son derece dayanıklıdır. Çok uzun süreler boyunca paslanmadan ve deforme olmadan hizmet vermeye devam eder. Ayrıca güvenlik dolayısı ile çelikten üretilen otomatik kepenklerde çelik materyaller galvaniz ile kaplandığından deformasyon ve korozyona uğrama süreleri onlarca yıl ile ifade edilmektedir.

Otomatik kepenk sistemleri son derece estetik olarak üretilebilirler. Eski kepenk sistemlerini hatırlayanlar için yılda bir veya iki defa yapılan kepenk boyama faaliyetlerini, yağmur kar ve nemden kaynaklanan paslanmaların giderilmesi için yapılan zımparalamada kaybedilen emek ve zamanı tekrar anımsatmak isteriz.

Otomatik kepenklerin estetik olarak daha güzel duruşuna bir başka örnek ise renk seçenekleridir. Dilediğiniz renk ve dilediğiniz parlaklık ölçüsünde sipariş verebilirsiniz. İster tam ister yarı mat olsun, yada parıl parıl parlayan canlı renklerde olsun, tamamen müşteri isteğine özel olarak üretilebilirler.

Otomatik kepenkler bunların yanı sıra, eğer çok kaliteli biçimde monte edildilerse, bakım gerektirmeyen ürünlerdir. Tek yapmanız gereken temizliktir ki bunun da çoğunu yağmur ve rüzgar halleder. Geriye otomatik kepenk sisteminde kepenk paletlerinin yere değecek noktasında kullanılan oluklar ve oturduğu çerçevenin temizliği kalır. Bu ise çalışma masanızın tozunu almakla eşdeğer kolaylıktadır.

Otomatik Kepenkler Hangi Materyallerden Üretilir?

Günümüzde kepenk sistemleri çok büyük oranda otomatikleşmiş durumda. Bu otomatik oluşun getirdiği pek çok avantaj var; kolay kullanım, bel ağrısından kurtulmak, görsellik, güvenli vb.

Elbette tüm bunları sağlayan otomatik kepenklerde kullanılan materyallerden de bahsetmek gerekir.

Öncelikle kepenk paleti denilen birbirine eklemlenerek kepenk sisteminin omurgasını oluşturan alüminyum parçalar bulunur. Bazı durumlarda alüminyum yerine çelik tercih edilir. Bu durumda kepenk paletleri sıcak daldırma yöntemi ile galvaniz kaplama yapılarak korozyondan korunur hale getirilir. Galvaniz bilindiği üzere erimiş çinkodur. Ve kaplandığı metali dış etkenlerden olabildiğince uzun süreler korur (10 - 15 yıl kadar). Fabrikamızda bu kepenk paletleri tarafımızdan üretilmektedir.

Birbirine eklenen bu paletler kepenk tapası olarak adlandırdğımız sabitleyici parçalar ile sabitlenerek hizadan çıkması engellenir. Firmamızda otomatik kepenk tapası olarak Petoplen MH 418 kullanılmaktadır.

Kepenk paletlerinin sonlandığı ve oluğa temas edeceği noktada nallık veya etek sacı denilen bir parça daha kullanılır. Kepenk paletleri nihai zemine bu parça aracılığı ile temas eder. Aynı zamanda paletleri de koruyan bir parçadır.

Oluk kepenk paletinin etek sacı ile gelip içine oturacağı, zemine monte edilen parçadır. Otomatik kepenk sisteminin kapandığında alt noktadan sabitlendiği aparattır ve sağlam olması çok önemlidir.

Otomati kepenk paletlerinin yukarıda sarıldığı ve rulo biçiminde saklandığı bir bölme vardır. Bu bölmeye sektörde sarma haznesi denmektedir. Değişik metallerden üretilebilmektedir.

Elbette tüm otomatik kepenk sisteminin çalışmasını sağlayacak olan motor ünitesini de unutmayalım. Otomatik kepenk sistemlerinde birkaç motor çeşidi kullanılmaktadır. Bu motorlar:

 • Zincirli motor
 • Tüp motor
 • Box motor
 • Santral motor

İzmir'de Otomatik Kepenk Sistemleri

Otomatik kepenk sistemleri yaygınlaşmaya başladığı 2000'li yıllardan itibaren pek çok firma bu konuda İzmir'de hizmet ve ürün sağlamaya başlamıştır. Firmamız İKİ Otomatik Kepenk Sistemleri uzun yıllardır kepenk sektöründe hizmet vermekte, çok farklı alanlarda ve kimi zaman ilginç ölçülede montaj desteği sağlamaktadır. Son kullanıcı müşterilerimizin dışında yurt çapında yaygın bayilerimiz aracılığı ile de ürün ve hizmetlerimizi ülkemizin her köşesine taşımaktadır.

İzmir'de üretimini yaptığımız otomatik kepenk sistemlerimizde önem verdiğimiz birinci başlık kaliteli ve sorunsuz mamül sağlamaktır. Bu elbette farklı sektörlerden pek çok üreticinin katılacağı bir tutumdur. Ancak kepenk sistemlerinde atlanmaması gereken çok özel bir durum vardır. O da güvenliktir. Yaptığımız iş, ürettiğimiz ürün müşterilerimiz tarafından birincil öncelikle güvenlik amaçlı kullanılmaktadır. Bu yüzden işimizin hata kabul etmeyeceğini biliyor ve gereken önemi veriyoruz.

Bizim gibi düşünen bayilerimizin bizleri tercih etmelerindeki en önemli unsur kalitesi yüksek, sorun üretmeyen ürünleri mükemmelliği arayan anlayışla üretiyor ve sağlıyor olmamızdır.

Kepenk Fiyatları İzmir

Kepenk fiyatları özelliği, kullanılan malzeme kalitesi ve montaj zorluk derecesi ile montaj işçiliği kalitesi gibi etkenlerle farklılık göstermektedir. İKİ Otomatik Kepenk Sistemleri'nin sunduğu kepenk sistemleri ortalama kalitenin üzerindedir. Kepenk üretimimizdeki yüksek kaliteyi uygun fiyat ile sunabilmek için gereğinden fazla çaba göstermekteyiz. Montaj kalitemiz, her müşterimizin takdirini kazanmaktadır. Standart kepenk modellerinin yanı sıra özel çözümler de ürettiğimizi bir daha tekrarlamak isteriz. Kepenk sistemlerinde hem kaliteli hem uygun fiyatlı  hem de kaliteli işçilikle son derece tercih edilen çözümler sunmaktayız.

Fiyat bilgisi almak için hemen tıklayın

 

 

İKİ Otomatik Kepenk Sistemleri İzmir

629/3 Sokak No:7 Seyhan Mahallesi - Buca İzmir

Telefon

0 232 237 78 36

Satış GSM

0 532 377 91 51

bilgi@ikiotomatikkepenk.com